Nowoczesne okno spełnia wiele funkcji, służy miedzy innymi  do zapewnienia oświetlenia i wentylacji.
Świeże powietrze pozwala zachować dobrą kondycję także Państwa oknom. W kuchni, łazience, czy w pomieszczeniu, w którym przebywa kilka osób mogą one zaparowywać, ponieważ powstaje tu dużo wilgoci - w ciągu nocy ok. 1 litra na osobę. Zjawisko to ma dość nieprzyjemne skutki: plamy w kontach, pleśń na suficie, ścianach, na uszczelkach okiennych i za meblami.

Po dłuższym czasie wszystko to powoduje uszkodzenie materii budowlanej i jest często przyczyną kłopotów zdrowotnych.

Zapobiega temu właściwe wietrzenie: rano należy wietrzyć wszystkie pomieszczenia 10 do 15 minut, w ciągu dnia w zależności od rodzaju pomieszczenia 3 do 4 razy każdorazowo po 5 minut. Powinno się w tym czasie otwierać okna na oścież, ten rodzaj wietrzenia jest bardziej efektywny niż wietrzenia pomieszczenia poprzez pozostawienie okna stale w pozycji uchylnej. Suche, bogate w tlen powietrze z zewnątrz ogrzewa się szybciej a Państwa grzejniki przywrócą w krótkim czasie w pomieszczeniu przytulną atmosferę.
  ARIES Firma Produkcyjno - Handlowa Edward Skał 94-007 Łódź, ul. Maratońska 162 mail: aries@aries-okna.pl, tel. 600 250 059 | 602 390 319 | 660 771 319